Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce kochać?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co wiedzie do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może także skutkować osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej oraz zaburzeniami wzwodu. Inne choroby, które potencja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i problemy z sercem. Jeżeli borykasz się z którymś z tych przypadków, podpytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar przepisywany w terapii gruczołu krokowego, mogą także powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, precyzyjnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co wypadałoby wiedzieć o ich działaniu kamagra w zelu jak też o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Spora część ludzi uważa, iż niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyczy tylko starszych mężczyzn. Jednakże to nieprawda. Współcześnie wielu mężczyzn w wieku 30-40 lat zgłasza kłopoty z niskim libido. Jednym z powodów takiej sytuacji może być niewłaściwy styl życia lub niezdrowe nawyki, takie jak palenie papierosów, niezdrowa dieta, zbyt mało snu i inne podobne czynniki. Pomyśl nad zmianą stylu życia, zerwij z papierosami, rozpocznij uprawianie sportu oraz zmień żywność na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.